środa, 4 lutego 2015

Jaki był 2014r w darłowskim porcie

37.557 osób skorzystało z atrakcji turystycznych oferowanych w Porcie Darłowo w 2014r. Są to osoby które wykupiły bilet na jakąkolwiek formę wypoczynku i rekreacji: rejs na Bornholm, morską wycieczkę po redzie portu lub rejs wędkarski.- Około 2 tys. turystów wybrało się katamaranem „Jantar” na Bornholm, blisko 10 tys. odbyło krótki rejs statkami wycieczkowymi po redzie, pozostałe ponad 25 tys. to amatorzy wędkarstwa morskiego – mówi Dyrektor Zarządu Portu Morskiego Darłowo Waldemar Śmigielski.
- Możemy mówić jedynie o turystach, którzy skorzystali ze zorganizowanych form rekreacji oferowanych przez podmioty gospodarcze prowadzące działalność na terenie portu. Nie jesteśmy w stanie policzyć osób, które wypływały w gronie rodzinnym lub towarzyskim małymi motorówkami nie prowadzącymi działalności gospodarczej. Myślę, że oszacowanie tej liczby na drugie tyle co zarejestrowanych turystów nie będzie wielką przesadą – dodaje W. Śmigielski.
Dodajmy jeszcze, że darłowską marinę żeglarską odwiedziło w ubiegłym roku 611 jachtów pod banderami 16 krajów. A więc do liczby turystów korzystających z atrakcji portu należy dodać jeszcze ok. 2000 żeglarzy.